Konfigurator felg 3D - cennik

Wybierz felgi do samochodu

katalog - cennik - dostępność

 

Zobacz, co dziś

możesz zjeść smacznego.

 

Licznik odwiedzin naszej strony

12422166
Dziś
Ten miesiąc
Wszystkie dni
438
10745
12422166

Twój IP: 44.222.104.206
2024-05-18 17:25

Statystyki

Odsłon artykułów:
414890

 


 Moje pierwsze kroki z klimatyzacją... Z cyklu kobieta i samochód.

Dwa lata temu kupiłam sobie samochód, mój pierwszy, własny samochód. Tata doradzał co ma się w nim znaleźć, bo mimo tego, iż zgłębiłam dość silnie temat motoryzacyjny, nie dorównam osobie, która jeździ samochodem od 35 lat. Tym sposobem nabyłam kilkuletnie autko z automatyczną skrzynią biegów, silnikiem 2.0, klimatyzacją i innymi bajerami. Jest super, dopóki nie muszę nic w nim zmieniać. Ambicja podpowiada, że powinnam więcej wiedzieć na temat swojego samochodu, tak by udowodnić ojcu, że sobie poradzę.

Kilka dni temu brat zapytał się kiedy ostatni raz miałam przegląd klimatyzacji. Zupełnie zdziwiło mnie to, że coś podobnego występuje, oczywiście nie dałam tego po sobie poznać i zasugerowałam tylko, że dość dawno, ale jakiś czas temu umówiłam się ze znajomym, że pojedziemy do takiego serwisu i wszystko sprawdzą. Brat pokiwał głową i zostawił temat w spokoju, mnie z kolei wpędzając w stan żywego strachu. Pierwszą rzeczą, którą zrobiłam było wpisanie hasła klimatyzacja do wyszukiwarki google. Wyskoczyło dużo informacji, zbyt dużo. Następnie znalazłam taką usługę w jednym z serwisów i zadzwoniłam. Licząc na swój urok osobisty przez słuchawkę telefonu, miałam nadzieję, że jakiś dobry człowiek przedstawi mi możliwości napraw i koniecznych przedsięwzięć względem klimatyzacji. Pan z góry uświadomiony na jakim poziomie jest moja wiedza, zaprosił mnie po prostu do serwisu. Umówiona na konkretny dzień, przyjechałam. Głównie wspominał o serwisie i napełnianiu klimatyzacji oraz odgrzybianiu. Poprosiłam o dalsze wyjaśnienia, i jednoczesne zajęcie się samochodem. Owy pracownik mówi co następuje. Potrzebne było opróżnienie układu z czynnika, następnie oczyszczenie zarówno czynnika jak i układu z wody, dokładnie sprawdzenie szczelności układu , a następnie napełnienie układu świeżym czynnikiem i olejem z dodatkiem UV. Okazało się, że to jest całkiem logiczne i dość proste. Kolejne pytanie skierowane do mnie dotyczyło tego, jak oceniam działanie klimatyzacji. Szczerze mówiąc, od dawna jej nie używałam. Pan zatem zaproponował pomiar efektywności chłodzenia i sprawdzenie sprężarki, wentylatora i szczelności zaworków. Byłam bardzo zadowolona, bo okazało się, że wszystkie te części są w dobrym stanie.

 Na koniec zaproponowano mi odgrzybianie. Zupełnie to do mnie nie przemówiło, bo nie podejrzewałam swojego samochodu o posiadanie temu podobnych, zresztą jak miałabym je zobaczyć? Wprawdzie zapach w środku samochodu nie zawsze był idealny, ale w końcu od czego mamy odświeżacze powietrza? Pan, który serwisował mi samochód zapytał też o alergię. Oczywiście, że ją mam! Jak większość ludzkości! Ale jakie to ma znaczenie względem klimatyzacji? Podobno odgrzybianie usunie z mojego samochodu nagromadzone bakterie i grzyby, które mogą nasilać nieprzyjemne objawy związane właśnie z uczuleniem. Nie wierzę, by było tak słodko, pytam jakie są efekty uboczne. Nieprzyjemny zapach przez klika pierwszych dni. Będzie to zapach ozonu, bo właśnie tym środkiem aktualnie odgrzybia się układy. No dobrze, pomyślałam przesiądę się na kilka dni do autobusu. Rzeczywiście, pachniało bardzo nieładnie, ale przynajmniej późniejszy efekt był świetny. Znikł „zapaszek” z samochodu, który zawsze próbowałam zneutralizować przez różne zapachy i perfumy i wsiadając do samochodu już nie kręciło w nosie. Dopiero teraz zwróciłam na to uwagę.

Kolejnym krokiem jaki zrobiłam w temacie klimatyzacji była rozmowa z tatą. Zaskoczyłam go! laughing Nie wiedział, że teraz odgrzybia się ozonem....

Obecnie najnowszą metodą i najskuteczniejszą jest ciśnieniowe mycie parownika i kanałów nawiewowych. Skuteczność tej metody ocenia się na 99% i jest ona w pełni bezpieczna, nie stosuje się podczas takiego mycia żadnych środków chemicznych! Czynnikiem myjącym jest tutaj płyn na bazie alkoholu etylowego (czyli popularny spirytus), produkt w pełni naturalny i bezpieczny dla zdrowia ludzi i pojazdu.

Kontakt

Kontakt z nami

Hurtownia rolnicza ekogroszek

34/317 25 01 519/575-585

Serwis przeglądy dźwigi

34/317-40-91 697/567-058

 Stacja paliw

34/317 27 91 
Myjnia 34/317 34 91 695/601-905
bistro PAUZA 601/991-008
   
e-mail: biuro@fergopol.pl

 

BLOG BESTDRIVE

Pogoda w Kłobucku

 

Saturday, 18 maj 2024

Polub nas

Galeria

20160408_152055.jpg

Gościmy

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.